Menu Zamknij

Thermia

Produkty

Dystrybucja - Thermia

Thermia powstała z pasji jednego człowieka. Już w 1889 roku Per Anderson zaczął konstruować piece do gotowania oraz urządzenia do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, które charakteryzowały się wyjątkową energooszczędnością. Firma rozwijała się dynamicznie, a od 1923 roku funkcjonuje pod marką Thermia.

W 1973 roku, w szczytowym momencie globalnego kryzysu paliwowego, Thermia wprowadziła na rynek pierwszą na świecie pompę ciepła z własnym zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody. Firma zaangażowana jest w 100% w rozwój, ulepszanie, produkcję i pionierskie pompy ciepła.

Dystrybucja Thermia - fabryka

Jak mówią informacje pochodzące z oficjalnej strony Thermia: ,,Opracowanie prawdziwie zrównoważonych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej można osiągnąć tylko dzięki zaangażowanym, oddanym i bezkompromisowym ekspertom. Niektórych z najbardziej wykwalifikowanych inżynierów w Europie można znaleźć w naszym własnym centrum badawczo-rozwojowym”.

Wszystkie produkty Thermia są projektowane, produkowane i testowane w Szwecji przy użyciu najnowszych technologii i komponentów najwyższej jakości.

Elementy logo razem oznaczają "wytrzymałość stali, czystość miedzi". Oryginalny symbol, który jest podstawą dzisiejszego logotypu Thermia, powstał w 1930 roku. Niebieski symbol na logo to znak symbolizujący żelazo i zimną wodę, co oznacza "wytrzymałość stali". Natomiast czerwony symbol oznacza miedź i gorącą wodę, a zatem oznacza "czystość miedzi".

Połączone symbole zostały zainspirowane pierwszym zbiornikiem ciepłej wody utworzonym przez Thermia, który łączył zewnętrzną powierzchnię ze stali dla doskonałej ochrony i wnętrze wykonane z miedzi, aby woda była ciepła i czysta.

Dystrybucja Thermia - produkty

Dystrybucja Thermia

Wyłącznym dystrybutorem marki Thermia w Polsce jest Nowatermia Nowak sp. k.