Menu Zamknij

Pompy ciepła Włocławek

Pompy ciepła we Włocławku

Włocławek to jeden z głównych obszarów naszych działań w zakresie sprzedaży i montażu pomp ciepła. Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać optymalne instalacje grzewcze. Z uwagi na duże wahania rocznej temperatury zewnętrznej (charakterystyczne dla Włocławka) konieczny jest precyzyjny dobór wykazujących się wysoką wydajnością instalacji.

Koszt pompy ciepła

Nasza firma oferuje najlepsze rozwiązania, zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej. Oferujemy instalacje tradycyjne i nowoczesne, dzięki którym można zredukować koszty inwestycji. Na terenie Włocławka i okolic realizujemy również coraz więcej projektów bazujących na gruntowych i powietrznych pompach ciepła, które zyskują w ostatnich latach na popularności, w porównaniu z kotłami na paliwa stałe. Początkowe, wyższe koszty tego rodzaju instalacji, zwracają się w trakcie eksploatacji, co ma szczególne znaczenie ekonomiczne na terenach charakteryzujących się znaczną zmiennością temperatur.

Korzyści pomp ciepła

Pompy ciepła to przede wszystkim większa wytrzymałość na warunki termiczne, efektywność i stałe koszty utrzymania, które można szacunkowo przewidzieć. Nie bez znaczenia są również względy ekologiczne i funkcjonalność pomp ciepła, w porównaniu z kotłami. Włocławek to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, na obu brzegach Wisły. Usytuowane jest na pograniczu dwóch stref klimatycznych, co wiąże się m.in. ze znacznym zróżnicowaniem temperatur w ujęciu rocznym. Nasza firma jest jednym z głównych wykonawców instalacji grzewczych i wentylacyjnych na terenie Włocławka i okolic. Oferujemy bogaty wachlarz usług związanych ze sprzedażą oraz montażem pomp ciepła. Zobacz naszą pełną ofertę oraz zamontowane przez nas pompy ciepła w zakładce Realizacje. Dzięki pompie ciepła można naprawdę zaoszczędzić na rachunkach.

Pompy ciepła i fotowoltaika

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na źródła energii odnawialnej, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest fotowoltaika. W połączeniu z pompą ciepła, może ona zwiększyć efektywność systemu oraz obniżyć koszty eksploatacji.

Firma Instalcentrum zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i serwisem pomp ciepła we Włocławku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w połączeniu z fotowoltaiką, pompa ciepła może działać bardziej wydajnie i przynosić jeszcze większe oszczędności na kosztach ogrzewania. Co więcej, system fotowoltaiczny może zasilać pompę ciepła oraz inne urządzenia w domu, co przyczynia się do dalszego obniżenia rachunków za energię elektryczną. Połączenie pomp ciepła i fotowoltaiki to nie tylko sposób na zwiększenie efektywności i oszczędności, ale również kolejny krok w kierunku energooszczędności oraz ochrony środowiska.

Rodzaje pomp ciepła

Pompa ciepła wykorzystuje źródła odnawialne do pozyskiwania energii. Pompy ciepła wykorzystujące OZE oferują ekologiczne rozwiązania i wysoki komfort użytkowania.

Najpopularniejsze rodzaje pompy ciepła to:

  1. Pompy ciepła powietrze-woda - pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i dostarczają je do instalacji centralnego ogrzewania lub systemu wodnego użytkowania. Mogą działać w temperaturach znacznie poniżej 0 stopni Celsjusza, ale ich wydajność maleje wraz ze spadkiem temperatury otoczenia.
  2. Pompy ciepła gruntowe - wykorzystują ciepło zgromadzone w ziemi lub wodzie gruntowej, w celu ogrzewania domów. Są wydajne i trwałe, ale droższe w instalacji z uwagi na konieczność wykonania odwiertów.
  3. Pompy ciepła woda-woda - pobierają ciepło z wody, np. z jeziora, rzeki lub studni głębinowej, i przekazują je do instalacji grzewczej. Są bardzo wydajne, ale wymagają odpowiedniej jakości zbiornika wodnego.

Pompy ciepła we Włocławku z nami

W Instalcentrum oferujemy kompleksową obsługę i profesjonalny montaż również na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy do skorzystania  z naszej oferty. Wyposażeni w niezbędną wiedzę pomożemy Państwu dobrać odpowiednie rozwiązania zarówno do ogrzewania budynków jak i chłodzenia pomieszczeń. Zachęcamy do kontaktu, chętnie pomożemy.

Pompy ciepła Włocławek