Menu Zamknij

Rekuperatory Płock

Rekuperacja w Płocku

Płock to jeden z rejonów naszych działań, w którym montujemy wiele systemów rekuperacji – czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To miasto przemysłowe – w związku z tym powietrze nie należy tu do najczystszych. Dostęp do świeżego powietrza dla wielu mieszkańców jest absolutnym priorytetem, dlatego oprócz nowoczesnych systemów grzewczych, w cenie są tu również efektywne instalacje zwiększające dostęp do lepszej jakości powietrza – rekuperacja i filtracja.

Brak odpowiedniej wentylacji mieszkań i niedostateczne wietrzenie powoduje wiele nieobojętnych dla zdrowia następstw. Nieodpowiednio wietrzone pomieszczenia są narażone na rozwój grzybów pleśniowych, a te z kolei przyczyniają się do intensyfikacji różnych stanów chorobowych (prowadzących np. do astmy i innych schorzeń układu oddechowego). Rozwiązaniem, jakie proponujemy mieszkańcom Płocka jest m.in. montaż centrali wentylacyjnych. Rekuperacja zdecydowanie poprawia jakość napływającego powietrza, co zapobiega zbytniemu zawilgoceniu pomieszczeń i rozwojowi pleśni.

Rekuperator to urządzenie, które pozwala na „wietrzenie” budynku bez konieczności otwierania okien oraz bez strat energii skumulowanej podczas ogrzewania. Skuteczność centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatora, sięga 96%. Oznacza to, że w sposób ciągły dostarczamy świeże powietrze, w większości bez utraty energii włożonej do ogrzania budynku.

Rozprowadzenie i zasysanie powietrza możliwe jest poprzez sieć kanałów wentylacyjnych, których rozmieszczenie projektuje się dla każdego budynku z osobna. Centrala (rekuperator) umieszczany zazwyczaj jest na poddaszu, aczkolwiek są możliwe inne rozwiązania. Dzięki swej specyfice rekuperator świetnie sprawdza się w działaniu w domach dobrze zaizolowanych, które posiadają również niskotemperaturowe źródło ciepła jak np. pompa ciepła. Latem wysoka temperatura na dolocie przechwytywana jest przez wymiennik krzyżowy i wyrzucana na zewnątrz budynku. Możliwe jest dzięki rewersyjnej funkcji rekuperacji, poprzez co uzyskujemy świeże i chłodne powietrze.

 

rekuperacja Płock