Menu Zamknij

Rekuperatory Płock

Rekuperacja w Płocku

Zajmujemy się kompleksową instalacją rekuperacji i pomp ciepła. Płock to jeden z rejonów naszych działań, w którym montujemy wiele systemów rekuperacji – czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To miasto przemysłowe – w związku z tym powietrze nie należy tu do najczystszych. Dostęp do świeżego powietrza dla wielu mieszkańców jest absolutnym priorytetem, dlatego oprócz nowoczesnych systemów grzewczych, w cenie są tu również efektywne instalacje zwiększające dostęp do lepszej jakości powietrza – rekuperacja i filtracja.

Korzyści rekuperacji

Brak odpowiedniej wentylacji mieszkań i niedostateczne wietrzenie powoduje wiele nieobojętnych dla zdrowia następstw. Nieodpowiednio wietrzone pomieszczenia są narażone na rozwój grzybów pleśniowych, a te z kolei przyczyniają się do intensyfikacji różnych stanów chorobowych (prowadzących np. do astmy i innych schorzeń układu oddechowego). Rozwiązaniem, jakie proponujemy mieszkańcom Płocka jest m.in. montaż centrali wentylacyjnych. Rekuperacja zdecydowanie poprawia jakość napływającego powietrza, co zapobiega zbytniemu zawilgoceniu pomieszczeń i rozwojowi pleśni.

Co to jest rekuperacja?

Rekuperator to urządzenie, które pozwala na „wietrzenie” budynku bez konieczności otwierania okien oraz bez strat energii skumulowanej podczas ogrzewania. Skuteczność centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatora, sięga 96%. Oznacza to, że w sposób ciągły dostarczamy świeże powietrze, w większości bez utraty energii włożonej do ogrzania budynku. Więcej na temat rekuperacji przeczytasz tutaj.

Montaż rekuperatora

Rozprowadzenie i zasysanie powietrza możliwe jest poprzez sieć kanałów wentylacyjnych, których rozmieszczenie projektuje się dla każdego budynku z osobna. Centrala (rekuperator) umieszczana zazwyczaj jest na poddaszu, aczkolwiek są możliwe inne rozwiązania. Dzięki swej specyfice rekuperator świetnie sprawdza się w działaniu w domach dobrze zaizolowanych, które posiadają również niskotemperaturowe źródło ciepła jak np. pompa ciepła. Latem wysoka temperatura na dolocie przechwytywana jest przez wymiennik krzyżowy i wyrzucana na zewnątrz budynku. Możliwe jest dzięki rewersyjnej funkcji rekuperacji, poprzez co uzyskujemy świeże i chłodne powietrze.

 

rekuperacja Płock