Menu Zamknij

Rekuperatory Toruń

Rekuperacja w Toruniu

Toruń jest jednym z miast, w którym zajmujemy się montażem rekuperacji oraz wykonywaniem instalacji wentylacyjnych (tutaj możesz obejrzeć nasze realizacje). Nasza oferta jest kompleksowa. Staramy się też zawsze dostosowywać optymalnie wszystkie elementy instalowanych urządzeń, układów i zespołów do indywidualnego charakteru i cech każdej inwestycji.

Dzięki posiadanemu przez naszą firmę doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać wszystkim zadaniom z zakresu naszej działalności. Zajmujemy się nie tylko ww. instalacjami wentylacyjnymi, ale również instalacjami grzewczymi oraz montażem: pomp ciepła, odkurzaczy centralnych, ogrzewania podłogowego.

Jak działa rekuperacja?

Warto jednak zwrócić uwagę na system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, która wśród mieszkańców Torunia cieszy się dużą popularnością. Rekuperacja to proces, poprzez który powietrze płynące do wnętrza domu, ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego – tym sposobem odzyskujemy ciepło z wentylacji.

Zalety rekuperacji

Rekuperatory mają jeszcze jedną bardzo ważną korzyść. W każdej centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatorze, montowane są filtry, które oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Mamy więc gwarancję czystego powietrza w domu. Rekuperacja jest świetnym rozwiązaniem dla budynków, w którym mieszkają alergicy lub osoby cierpiące na astmę oraz inne schorzenia układu oddechowego.

Rekuperacja zapewnia optymalny poziom wilgotności powietrza, co zapobiega wielu problemom zarówno w budynku, jak i dla żyjących w nim mieszkańców. W domach ze zbyt dużą wilgotnością może pojawić się pleśń (która może być przyczyną chorób układu oddechowego, infekcji skórnych, zapalenia zatok, przemęczenia organizmu), a także skraplanie się pary wodnej na szybach okien. Za to zbyt niska wilgotność może prowadzić np. do uszkodzeń drewnianych podłóg. Osoby mieszkające w takim budynku mogą narzekać na bóle głowy oraz na niskie nawilżenie oczu oraz ust.

 

rekuperacja Toruń