Menu Zamknij

Rekuperatory Włocławek

Rekuperacja we Włocławku

W naszej ofercie znajduje się między innymi montaż rekuperacji. Włocławek to miasto, w którym nasza firma jest jednym z głównych wykonawców instalacji wentylacyjnych oraz montażu rekuperatorów. Dostarczamy najlepsze rozwiązania zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej. Oferujemy instalacje tradycyjne i nowoczesne, dzięki którym można zredukować koszty inwestycji. Zapewniamy kompleksową obsługę, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać optymalne instalacje grzewcze i wentylacyjne. Z uwagi na duże wahania rocznej temperatury zewnętrznej (charakterystyczne dla Włocławka) konieczny jest precyzyjny dobór wykazujących się wysoką wydajnością instalacji.

Dostosowujemy i wykonujemy m.in. układy wentylacyjne, odpowiednio dobrane do kubatury budynków, co jest warunkiem niezbędnym do zapewnienia prawidłowości ich działania - i co za tym idzie - bezawaryjności.

Jak działa rekuperator?

Rekuperator działa na zasadzie ogrzewania świeżego powietrza napływającego do budynku ciepłem powietrza, które jest z niego wywiewane. Dzięki rekuperacji następuje więc odzysk ciepła z wentylacji. Rekuperator zbudowany jest z dwóch wentylatorów: nawiewnego oraz wywiewnego, a także z wymiennika ciepła. To właśnie w wymienniku powietrze dopływające do wnętrza budynku, ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Tutaj przeczytasz więcej na temat rekuperacji.

Rekuperacja - korzyści

W centrali wentylacyjnej (rekuperatorze), montowane są filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia. Dzięki temu możemy zagwarantować czyste powietrze w Twoim domu. Jest to bardzo istotna korzyść wynikająca z montażu rekuperacji.

Włocławek – miasto położone w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, na obu brzegach Wisły. Usytuowane jest na pograniczu dwóch stref klimatycznych, co wiąże się m.in. ze znacznym zróżnicowaniem temperatur w ujęciu rocznym. Nasza firma jest jednym z głównych wykonawców instalacji grzewczych i wentylacyjnych na terenie Włocławka i okolic.

 

rekuperacja Włocławek