Menu Zamknij

Pompy ciepła Toruń

Pompy ciepła w Toruniu

Nasza firma zajmuje się m. in. montażem gruntowych i powietrznych pomp ciepła. Toruń i okolice to rejon, w którym z powodzeniem funkcjonują zamontowane przez nas pompy ciepła oraz całe instalacje. Dzięki posiadanemu przez naszą firmę doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać wszystkim zadaniom z zakresu naszej działalności. Zajmujemy się nie tylko instalacjami grzewczymi i wentylacyjnymi, ale również instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, hydraulicznymi oraz montażem: nagrzewnic, odkurzaczy centralnych, ogrzewania podłogowego. Nasza oferta jest kompleksowa. Staramy się też zawsze dostosowywać optymalnie wszystkie elementy instalowanych urządzeń, układów i zespołów do indywidualnego charakteru i cech każdej inwestycji. Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej.

Zalety pomp ciepła

Na szczególną uwagę zasługują pompy ciepła – cieszące się u inwestorów z Torunia coraz większą popularnością. W naszej ofercie znaleźć można m.in. gruntowe pompy ciepła, nadające się m. in do dużych budynków, takich jak magazyny czy szkoły i inne obiekty użyteczności publicznej, gdzie wymagana jest duża moc grzewcza – ze względu na przebywanie w nich dużej liczby osób i na sporą powierzchnię użytkową. W ostatnich latach obserwujemy również wzrost liczby zamówień dotyczących powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła małej mocy. Zyskują one na popularności z innymi metodami ogrzewania domów jednorodzinnych. Urządzenia te z powodzeniem zastępują także kotły na paliwo stałe – charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacyjnymi.

Instalacja pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne i uniwersalne urządzenia, które bez problemu pracują w różnych zakresach temperatur (już od 25ºC). Pompy są stale unowocześniane i dzięki temu coraz bardziej ergonomiczne. Przykładowo – dzięki opracowaniu nowych modeli sprężarek, pompy ciepła zużywają obecnie mniej energii elektrycznej. Z powodzeniem wykonujemy wszelkie prace związane z pompami – od projektu i dostosowania cech technicznych do warunków każdej inwestycji – po bezpośredni montaż całego układu.

Dlaczego pompa ciepła?

Na terenie Torunia nasza firma wykonuje również większość instalacji hydraulicznych – o popularności stosowanych przez nas rozwiązań decyduje wieloletnie doświadczenie – a co za tym idzie – również ogólna estetyka instalacji i precyzja w ich wykonaniu. Toruń jest pięknym miastem położonym między Kotliną Toruńską i doliną Wisły. Charakteryzuje je dość duża zmienność klimatyczna, spowodowana ścieraniem się mas powietrza kontynentalnego – ze wschodu i oceanicznego – z zachodu. Położenie geograficzne i warunki klimatyczne decydują w znacznym stopniu o tym jakie instalacje grzewcze, wentylacyjne i inne, powinny być montowane, zarówno w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

 

Pompy ciepła Toruń